چند نکته در مورد یادگیری زبان

چند نکته در مورد یادگیری زبان

استفاده از فرهنگ لغت انگلیسی

یک فرهنگ لغت خوب؛یک کتاب مرجع ضروری برای دانشجویان خارجی است. با وجود این فرهنگ لغت خوب مانند همه ابزار؛زمانی ارزشمند است که به طرز صحیح و موثر از آن استفاده شود.

 چنانچه شما زمان کوتاهی را صرف یاد گرفتن این که یک فرهنگ لغت شامل چه چیزهایی است و چگونه باید از آن استفاده کرد بنمایید بعدها در وقت خود بسیار بیشتر صرفه جویی خواهید کرد.

اعتبار یک فرهنگ لغت

فرهنگ های لغت بسیاری وجود دارد که تعداد کمی از آنها بسیار خوب هستند و تعداد بسیار زیادی خوب نیستند.

 یک فرهنگ لغت انگلیسی فقط کتابی است که نشان میدهد انگلیسی زبانان چگونه انگلیسی را تعریف؛تلفظ و هجی می کنند؛چگونه کلمات موجود در زبانشان را استفاده می کنند.

تنها اعتباری که یک فرهنگ لغت انگلیسی دارد کامل بودن آن و درست بودن اطلاعات داده شده در آن و جدید بودن چاپ آن است.

انگلیسی بریتانیایی و انگلیسی امریکایی

دانشجویان خارجی درباره اختلاف های بین انگلیسی بریتانیایی و امریکایی بسیار نگران می شوند.اگر چه ابتدا این اختلاف ها به نظر گیج کننده می رسند ولی اینقدر مهم نیستند که باعث نگرانی شوند.

 در هر موردی که از نظر تلفظ ؛هجی یا معنی اختلافی وجود داشته شود؛یک فرهنگ لغت خوب هر دو انگلیسی بریتانیایی و امریکایی را نشان می دهد که هر دو درست هستند.

فرهنگ لغت رو میزی

فرهنگ های لغت بزرگی وجود دارند که آنها را فرهنگ کامل می نامند که همه لغات یک زبان را در بر دارند؛معمولا شما به چنین فرهنگ لغت کاملی نیاز پیدا نمی کنید.

 اگر به آن احتیاج داشتید می توانید آن را در اتاق مرجع کتابخانه بیابید.نیازهای شما با یکی از فرهنگ های لغت کوچک و مناسب تر به خوبی مرتفع خواهد شد؛اینها فرهنگ های لغت رو میزی کوچکی هستند که شامل بیش از صد هزار لغات مختلف و هم چنین مراجع و اطلاعات مفید دیگری هستند؛هر کدام از فرهنگ های رومیزی رایج مذکور در زیر خوب هستند:

The american college dictionary(newyork:random house)

 Funk and wagnalls standard college dictionary(newyork:funk and wagnalls)

 The random house dictionary of the english language,college edition(newyork:random house)

 Webster’s new world dictionary of the american language(cleveland,ohio:world publishing company)

 Webster’s seventh new collegiate dictionary(springfield,mass:g. And c.merriam company)

فرهنگ های لغتی که نباید از آنها استفاده کرد

از آنجا که لغات جدید به زبان اضافه می شوند و معانی قدیمی پیوسته تغییر می کنند؛مهم است که فقط از یک فرهنگ لغتی که چاپ جدید بوده و یا اخیرا اصلاح شده استفاده کنیم.از فرهنگ لغتی که چاپ آن بیش از ده یا حداکثر پانزده سال گذشته استفاده نکنید.

فرهنگ های کوچکی که جلدهای کاغذی دارند فقط دارای ارزش محدودی برای نیازهای مطالعاتی شما هستند.

 از فرهنگ هایی که از یک زبان دیگر به زبان انگلیسی هستند پرهیز کنید؛این نوع فرهنگ ها بطور ناقصی پیوسته ویرایش می شوند و قدیمی هستند.

ترجمه کلمه به کلمه به نوعی که این فرهنگ ها ترویج می کنند؛شما را می تواند به اشتباهات زیادی دچار کند.به علاوه ذخیره لغات انگلیسی شما افزایش نمی یابد بلکه فقط موقتا چیزی را که ممکن است یک معادل غلط باشد بیابید.

آنچه که یک فرهنگ لغت به شما میدهد

در اینجا فهرستی از چند چیز که شما میتوانید از فرهنگ لغت خود بیاموزید آورده شده است:

۱_ هجی

 2_ تلفظ

 3_ تقسیم هجاها

 4_ منشا

 5_ معنی

 6_ جزء کلام

 7_ کاربرد

 8_ مترادف و متضاد

 9_ اطلاعات عمومی

هر فرهنگ لغت خوبی این مقدار اطلاعات را به شما خواهد داد.بعضی از فرهنگ ها نیز در بر دارنده قواعد املا؛نقطه گذاری؛بزرگ نویسی؛واژگان هم قافیه؛فهرستی از اسامی کوچک متداول برای افراد در زبان انگلیسی و حتی فهرستی از دانشکده ها و دانشگاه های امریکا می باشند.

ترتیب الفبایی: از آنجایی که همه مدخل ها در فرهنگ لغت به ترتیب الفبا نوشته می شوند؛شما باید ترتیب درست حروف الفبا را در زبان انگلیسی بدانید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *