وقتی موفق می شوید

وقتی موفق می شوید

شما موفق شده‌اید. شما یک هدف دیوانه کننده‌ای را انتخاب کرده‌اید و به آن دست یافته‌اید. اما اکنون هیجانتان در حال فروکش است!

شما به خودتان می‌گویید که من هر دلیلی برای خوشحالی داشتم، خوب پس چرا الان باید این احساس را داشته باشم؟ خوشبختانه، شما هم جواب و هم راه حل آن سؤال را دارید.

در اینجا ۱۰ استراتژی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا آنچه را که از قبل می‌دانستید  را به خاطر بسپارید و در نهایت سیکل “هرگز کافی نیست” را بشکنید.

۱- توقف کنید

هر کاری که انجام می‌دهید را رها کنید. هر چقدر که نیاز دارید استراحت کنید، یک دقیقه، یک ساعت، یک روز _ فقط با خودتان باشید. بله؛  درست است. دقیقاً هیچ کاری نکنید.

به عنوان کسی که بارها موفق شده و بارها ریکاوری کرده است، میدانم که چقدر دشوار است، اما این اولین قدم برای بیرون آمدن از گرداب ” هرگز کافی نیست” می‌باشد. بهترین زمان‌ها زمانی است که در طبیعت بدون گوشی موبایل سپری کنید.

طبیعت به ما یادآوری می‌‌کند که رشد و پیشرفت چقدر می‌تواند آسان باشد. وقتی ما اجازه بدهیم که چنین حس مشابهی وارد زندگیمان بشود، هر حس مبارزه و کشمکشی شروع به کاهش می‌کند.

۲- نفس بکشید

الان چگونه نفس می‌کشید؟ آیا می‌توانید نفس‌های عمیق بکشید؟ اگر به نظرتان چندین نفس عمیق زیاد است، آیا می‌توانید به راحتی آرام‌تر نفس بکشید؟

ببینید که نفستان وقتی استراحت می‌کنید و وقتی در حال کار کردن هستید چگونه است؟ نفس عمیق جالب‌ترین و سریعترین دکمه‌ راه اندازی مجدد است ( یعنی دریافت انرژی). بنابراین اگر می‌خواهید از نگرانی دور شوید، این کار را انجام دهید. در اینجا راهی ساده برای شروع آورده شده است:

از بینی خود نفس بکشید، فرض کنید یک بالن در شکم شما وجود دارد که شما داخل آن را با باد پُر می‌کنید. وقتی بالن پُر شد؛ نفستان را با یک جریان ثابت از دهان خود خارج کنید. این کار را آنقدر تکرار کنید تا احساس کنید که در حالت متمرکز قرار گرفته‌اید و هیچ چیزی در اطراف حواس شما را پرت نمی‌کند.

گوش دهید

۳- گوش دهید.

کمی وقت برای حسی که آنقدرها هم خوب نیست بگذارید. آن حس به شما چه می‌گوید؟ آیا تا به حال برای اینکه آن حس را از خودتان دور کنید یا حواستان را از آن پرت کنید از غذا، کار یا یک فعالیت مورد علاقه تان استفاده کرده‌اید؟

گوش دادن به ما آموزش داده نشده است، به خصوص گوش دادن به صدای درونی‌ای که همه با آن آشنا هستند. میزان سازی نیاز به آرامش دارد، یعنی اینکه باید میزان افکار خود را کاهش دهیم . روش‌هایی که به موجب آن ما نیازهای عمیق‌تر خود را نادیده می‌گیریم.

روش‌های زیادی برای آرام کردن افکار خود و ساکت کردن صدای خرابکار درونمان وجود دارند، اما فقط با انجام دادن تمرین تنفسی که در بالا ذکر شد به مدت ۳ الی ۵ دقیقه در روز، قدرت درک مستقیم و حس عمیق‌تر از چیزهایی که می‌خواهید، افزایش خواهند یافت.

۴- تصور کنید.

پس از گوش دادن عمیق، وقت آن است که تصور کنید و به خودتان اجازه دهید که کودک شوید تا از چیزی که می‌دانید از قبل در درونتان منتظر شماست استفاده کنید. لازم نیست این کار بسیار پیچیده باشد.

به عنوان مثال، من امسال از یک جعبه قدیمی؛ یک مقوا به ابعاد ۱۱×۱۰  برش دادم، سپس ۱۲ جعبه که نشان دهنده ۱۲ ماه سال بود ساختم و از ماژیک‌های رنگی مختلفی استفاده کردم و هرچیزی را که دقیقاً احساس می‌کردم را بر روی هر جعبه می‌نوشتم تا برنامه و هدف هر ماه خود را ایجاد کنم.

من آرزو داشتم که در ماه ژوئن کتابی را منتشر کنم و در واقع این اتفاق هم افتاد. بنابراین اینکه چقدر این تمرین ساده می‌تواند قدرتمند باشد را دست کم نگیرید.

۵- تمرکز کنید.

یک روند را تا موفقیت دنبال کنید. در سخنرانی کلیدی درباره متریک سوم، آریانا هافینگتون در مورد خطرات انجام چندین کار صحبت می‌کند، او می‌گوید:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *